Skalka Zoopark Ostrava

čeká na vás 27 druhů kontaktních zvířátek

V našem zooparku si můžete pohladit i lamu

Náš Zoopark v Ostravě patří mezi nejoblíbenější minizoo v Moravskoslezské kraji. Spojení Zooparku a bludiště přináší do Ostravy nezapomenutelný zážitek pro děti a celé rodiny. Jedná se o vyhledávanou atrakci v Ostravě, kde najdete celou řadu dalších zážitkových programů v areálu Skalka.

Minizoo má dvě ptačí voliéry, z nichž je jedna průchozí. Ohradu koz, kam je možnost volně vstoupit a být součástí jejich hravého a bezprostředního života. Napříč zoo jsou umístěny interaktivní hry, hádanky a rébusy ze života zvířat a rostlin edukativního charakteru. Celou zoo provází plastiky Skaláčkových kamarádů a každou půlhodinu vyjíždí z jeskyně náš maskot Skaláček, který vám o minizoo leccos prozradí. Můžete také vystoupat na Stříbrnou věž a mít tak celou zoo jako na dlani. O víkendu se také můžete těšit na komentované prohlídky s našimi ošetřovateli, kteří zábavnou formou vypráví o životě zvířátek.

Dle programu pořádáme chovatelské kroužky, kde si děti vyzkouší, co péče o zvířátka obnáší, a nebo také dny otevřených ohrad, kdy bereme návštěvníky do ohrad ke zvířátkům a pod dohledem zkušeného ošetřovatele si vyzkouší třeba učesat hřívu našim minihorse, nebo vyčistit kopýtka oslíkovi Vilíkovi.

Atrakce v zooparku

skaláček

Skaláček

Z jeskyně vykukuje vždy v celou

stříbrná věž

Stříbrná věž

Výhled na celé minizoo

bludiště

Bludiště

Zvládnete dojít až na konec?

Bludiště

Rozsáhlé bludiště je plné rébusů a interaktivní zábavy pro celou rodinu s pohádkovými průhledy do ohrad zvířátek. Můžete se ztratit a uvnitř bludiště najít zrcadlovou nebo vajíčkovou síň, pavoučí síť, Skaláčkovy rébusy nebo také zvoničku, kterou si po zazvonění, můžete splnit svá tajná přání. V bludišti jsou také různé fotopointy, takže se nezapomeňte na památku vyfotit.