Za sportem na Rideru >
< Za sportem na Rideru
<<< Dva areály v Ostravě = dvojnásobek možností! >>>
Za zábavou na Skalku >
Vstupenky
Vstupenky
Za sportem
v Ostravě?

Objevte Svět dinosaurů ve Skalka family parku!

Vítejte ve Světě Dinosaurů, nová fascinující zóna ve Skalka family parku, kde se vydáte na úžasnou cestu zpět v čase! Zažijte jedinečnou atmosféru pravěké éry a objevte tajemství, která skrývá naše planeta před miliony let.

Vaše dobrodružství začíná průchodem brány do minulosti, kde se okamžitě ocitnete mezi majestátními tvory, kteří kdysi vládli Zemi. Procházejte se mezi několika pohyblivými i statickými dinosaury, z nichž každý je doprovázen edukativními tabulemi, které vám přiblíží fascinující fakta a zajímavosti o těchto prehistorických gigantech.

Na co se můžete těšit:
  • Therizinosaurus

Tento neobvyklý dinosaurus vás překvapí svými obrovskými drápy, které dosahovaly délky až jednoho metru. Therizinosaurus, přestože patří mezi teropody, byl pravděpodobně býložravec. Žil před asi 70 miliony lety a jeho podivný vzhled je stále předmětem vědeckých debat. Věřte nebo ne, tyto obrovské drápy mu mohly sloužit k obraně nebo k získávání potravy z vysokých stromů.

  • Dilophosaurus

Se svými charakteristickými hřebeny a tajemnou minulostí, tento dravý dinosaurus vás zavede do světa rychlých lovců. Dilophosaurus jedním z nejzajímavějších dravých dinosaurů. Žil před přibližně 193 miliony lety a dorůstal délky až 6 metrů. Naše expozice vám odhalí, jak se mohl tento rychlý lovec pohybovat, a jak využíval své hřebeny při námluvách nebo komunikaci.

  • T-rex

Král dinosaurů, Tyrannosaurus rex, je zde, aby vás ohromil svou velikostí a mocí. Poznejte, proč byl tento predátor na vrcholu potravinového řetězce. Tento obrovský predátor dosahoval délky až 12 metrů a vážil kolem 9 tun. T-rex měl mohutné čelisti plné ostrých zubů, které dokázaly rozdrtit kosti jeho kořisti. Přečtěte si o jeho loveckých technikách a zjistěte, proč byl na vrcholu potravinového řetězce.

  • Ankylosaurus

Ankylosaurus, známý svým obrněným tělem a mocným ocasem, který sloužil jako zbraň, je dokonalým příkladem evolučního mistrovství. Tento býložravý dinosaurus žil před asi 68 miliony lety a jeho tělo bylo pokryto těžkými kostěnými pláty, které ho chránily před predátory.

  • Diplodocus

Diplodocus je jedním z nejdelších dinosaurů, který kdy žil. Dosahoval délky až 27 metrů a vážil kolem 15 tun. Tento dlouhokrký obr vám předvede, jak se žilo býložravcům, kteří dosahovali gigantických rozměrů. Objevte, jak jeho dlouhý krk a ocas pomáhaly v každodenním životě.

  • Two-legged dino

Tento rychlý a mrštný dvounohý dinosaurus vás naučí něco o evoluci pohybu u těchto tvorů. Díky své dvounohé chůzi mohl dosahovat vysokých rychlostí, což mu umožňovalo únik před predátory nebo efektivní lov menší kořisti.

  • Triceratops

Triceratops je jedním z nejznámějších dinosaurů a ikonou své doby. Se svými třemi rohy a mohutným štítem byl Triceratops dokonale vybaven k obraně před predátory, jako byl T-rex. Tento býložravec žil před asi 68 miliony lety a dosahoval délky až 9 metrů.

  • Utahraptor

Utahraptor je známý svou rychlostí a inteligencí. Tento nebezpečný dravec mohl dosahovat délky až 7 metrů a jeho srpovitý dráp na noze byl smrtící zbraní. Přibližte se světu loveckých strategií dinosaurů a zjistěte, jak tito tvorové spolupracovali při lovu.

  • Stegosaurus

Stegosaurus je snadno rozpoznatelný díky svým ikonickým hřbetním plátům a ostnatému ocasu. Tento býložravec žil před přibližně 155 miliony lety a jeho pláty mohly sloužit k termoregulaci nebo jako prostředek komunikace. Přijďte se dozvědět více o tomto fascinujícím tvoru.

  • Silesaurus

Silesaurus je menší, ale významný dinosaurus, který vás seznámí s ranými stadii dinosaurů a jejich vývojem. Žil před přibližně 230 miliony lety a je jedním z nejstarších známých příbuzných dinosaurů, což z něj činí klíčovou postavu v historii evoluce těchto tvorů.

Přijďte se podívat na tuto úžasnou výstavu a nechte se unést do dob, kdy svět byl domovem těchto fenomenálních tvorů. Skalka family park vás srdečně zve na nezapomenutelný výlet do minulosti!